קורסים פורמאלים

הקורסים של ACI מעניקים ללומד השכלה בודהיסטית נרחבת ואוטנטית, חוכמה עמוקה שיש בכוחה להביא לטרנספורמציה מעמיקה בחייהם, להרבות את אושרם ואושרם של סובביהם, ולהעלותם על הדרך המופלאה להארה ואל האושר האולטימטיבי.

תוכנית הקורסים הפורמאלים של (ACI (Asian Classics Institute עוצבה ופותחה במקור ע”י גשה מייקל רואץ', נזיר ממוצא אמריקאי במסורת הבודהיסטית הטיבטית, כתוכנית לימוד למורים, ומכילה את כל התכנים של תוכנית הלימודים שאותה לומד נזיר המכין את עצמו לתואר גשה (דוקטור לתיאולוגיה) במנזרים הבודהיסטים הטיבטים.

על מנת להשלים תואר גשה במנזרים הבודהיסטים הטיבטיים יש צורך בלימוד ותרגול של כעשרים שנה, תוך השלמת הלימוד של חמשת הספרים הגדולים: שלמות החוכמה (פראג'נה פאראמיטה); דרך האמצע; (מדייאמיקה), החוכמה הגבוהה (אבהידהרמה), אתיקה בודהיסטית (וינאיה), ולוגיקה ותפיסה (פראמנה). חומרים נוספים כלולים במסורת של הדרך המדורגת להארה (לאם-רים), שכוללת את כל הנ”ל בצורה תמציתית וערוכה לתרגול, וכן במסורת של פיתוח הלב הטוב – הלו ג'ונג.

תכנית הקורסים של ACI כוללת את כל נושאים הנ”ל, ערוכים בצורה ברורה ונגישה לתלמיד המערבי, וזאת תוך הקפדה יתרה על האוטנטיות של החומר, הצמדות למקורות העתיקים שבקנון הטיבטי, ותוך הסתמכות על מסורת שבעל פה מפי מורי השושלת, שהגיעה לידינו בשושלת בלתי מקוטעת מאז ימי הבודהה.

הקורסים תורגמו, נערכו והוגשו בעברית בהנחייתה ותרגומה המופלאים של מורתנו היקרה ורבת החסד, לאמה דבורה-הלה.

הקורסים מוגשים ללא כל תשלום, לכל המעוניין. את רובם ניתן ללמוד באופן עצמאי מן האתר, או ישירות מפי מורי בית הספר לב הדהרמה בארץ, בהנהלתה של גב' יעל דביר.

חשוב לציין שלימוד דהרמה אינו כמו לימוד רגיל, ויש אספקטים חשובים שיש להכיר כדי להבטיח את הצלחתו ויעילותו. הסברים קצרים על האספקטים השונים של הלימוד ניתן לשמוע כאן וחשוב שהתלמיד יפנה ויאזין לאלו.

מרבית הקורסים כוללים 10 שיעורים וחומרים כתובים שניתנים להורדה והדפסה. אלו כוללים הקלטות של השיעורים, תמלולים שלהם, חומרי קריאה מתורגמים, שיעורי בית (הכוללים גם הנחיות למדיטציה), בחנים, מבחן סופי, תשובות לשיעורי הבית ורשימת מונחים בטיבטית, מתורגמים לעברית.

לאחר ההקשבה או ההשתתפות בשיעור, מומלץ להשלים את שיעורי הבית, הבוחן והמדיטציות לפני המעבר לשיעור הבא. נפלא גם להכינם בקבוצה הלומדת יחד. את הבוחן והמבחן הסופי יש להשלים מהזיכרון. קובץ התשובות משמש כאמצעי לחזרה על החומר וכהכנה למבחן הסופי.

ההקלטות והחומרים המודפסים ידידותיים, מוצעים באופן חפשי ומהווים עזר רב. עם זאת ברצוננו להדגיש שיש ערך רב ללימוד בהנחייה אישית של מורה מוסמך היכול לתת גם תמיכה אישית במסורת הלימוד האוטנטית. כמו כן יש חשיבות רבה ביותר לקשר רצוף עם הסנגהה – קבוצה הלומדת יחד ומאפשרת תמיכה הדדית בחבריה.

משתמש חדש
התחברות
התחברות
משתמש חדש