סדנאות מדיטציה

למעוניינים לתרגל את הדרך הבודהיסטית בשלמותה מומלץ ביותר להשיג הן הבנה אינטלקטואלית של החומר והן לתרגל את החומר במדיטציה ובחיי יומיום. שני האספקטים משלימים זה את זה ומאפשרים התקדמות בדרך. לאחר הלימוד של החומר, התלמיד הרציני חייב לתרגלו בצורה סדירה, במדיטציה ובחיי היום יום.

הסדנאות השונות מבוססות על מיטב הקלאסיקה הבודהיסטית. הן מעמיקות את הידע של המתרגל ומאפשרות הגייה אודותיו ותרגולו, להשגת תובנות ולהעמקת היכולות בדרך הרוחנית.

כל הסדנאות המפורטות כאן כוללות הקלטות של שיעורים ותרגומים לעברית של טקסטים אוטנטיים, בהנחייה ותרגום מופלאים של מורתנו היקרה, לאמה דבורה-הלה.

כל סדנה מכילה: קבצי השמע המכילים גם מדיטציות מונחות, חומרי קריאה, תמלולים, שיעורי בית, בחנים, ותשובות לשיעורי בית.

לאחר ההקשבה או ההשתתפות בשיעור, מומלץ להשלים את שיעורי הבית, הבוחן והמדיטציות לפני המעבר לשיעור הבא. ניתן להיעזר בדף התשובות כהכנה לבחנים ולמבחן הסופי, אך יש לענות על אלו מתוך הזיכרון.

ההקלטות והחומרים המודפסים ידידותיים, מוצעים באופן חפשי ומהווים עזר רב. עם זאת ברצוננו להדגיש שיש ערך רב ללימוד בהנחייה אישית של מורה מוסמך היכול לתת גם תמיכה אישית במסורת הלימוד האוטנטית. כמו כן יש חשיבות רבה ביותר לקשר רצוף עם הסנגהה – קבוצה הלומדת יחד ומאפשרת תמיכה הדדית בחבריה.

משתמש חדש
התחברות
התחברות
משתמש חדש