סדנת מדיטציה: גורו יוגה

ריטריט מנטרה של ג'ה צונגקאפה. סדנה מבוססת על התפילה נדֶן הְלָה גיֶימָה "אלפי מלאכים ברקיעים של עדנה – תפילה ללאמה" בגרסתה המורחבת

על פי מסורת המהיינה הבודהיסטית, המורה הרוחני מהווה את עצם שורשה של הדרך הרוחנית. מציאת המורה המתאים, וטיפוח יחסים נאותים עמו או עמה חיוניים להצלחת דרכנו. סדנה זו מיועדת להקנות למתרגל ידע על מהותו של המורה הרוחני ודרך מעמיקה ואוטנטית למציאתם וליצירת יחסים נאותים עמם. לימוד נפלא זה, ממיטב המסורת הטיבטית, מאפשר גם טיהור רוחני עמוק, צבירת חסד רב, סילוק מכשולים בדרך הרוחנית, פיתוח ריכוז, ומהווה הכנה חשובה לתרגול הטנטרי הבודהיסטי – הדרך המהירה והמענגת להארה. התרגול מהווה גם דרך נפלאה להגביר את החכמה והיכולת הרוחנית: המתרגל נפתח לברכות לאין שיעור באמצעות המדיטציה המורחבת של "אלפי מלאכים ברקיעים של עדנה", תפילה של מסירות ללאמה, והמנטרה של ג'ה צונגקאפה.

על פי מסורת אחת, תפילה זו חוברה על ידי ג'ה צונגקאפה עצמו, מענקי הבודהיזם הטיבטי, שנחשב כישות נאורה. היא חוברה כהלל ותחינה למורהו, אך מורה זה, שהכיר בגדולתו של ג'ה צונגקאפה, הפנה אותה חזרה אל תלמידו. התפילה כוללת את שבעת המרכיבים בשלבים המקדימים למדיטציה, את המנטרה הידועה של ג'ה צונגקאפה, והדמיות חשובות לטיהור התודעה ולפיתוח חכמה.

 

 

על פי שיעוריהם של קן רינפוצ'ה גשה לובסנג תרצ'ין, גשה מייקל רואץ', ומורים נוספים.
בתרגומה והגשתה של לאמה דבורה-הלה,
בסיועם של תלמידי קלאסיקה בודהיסטית בישראל

קבצי הקורס הכוללים:

  • חומרי קריאה ותרגול
  • הקלטות השיעורים
  • תמלולי השיעורים
  • מדיטציות ועוד,
    זמינים למשתמשים האתר ללא עלות. 
כדי לצפות בקבצים אתם מוזמנים
לאתר, או